AMD Grafik Kartı Sürücü Yükleme ve Güncelleme Yöntemi

AMD grafik kartına sahipseniz ve grafik kartınıza nasıl güncel driver yükleyeceğinizi bilmiyorsanız bu makalemiz size faydalı olacaktır. 

AMD, grafik kartı ve işlemcileriyle ünlü bir teknoloji şirketidir. Eğer AMD bir grafik karta sahipseniz kartın doğru çalışabilmesi için doğru yazılımı yüklemeniz gerekir. AMD, bunun için gereken desteği resmi internet sitesinden sunmaktadır.

support.amd.com/en-us/download

Yukarıdaki bağlantıyı tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırıp devam edin. Bu bağlantı AMD’nin resmi sitesine ait olup sizi doğrudan driver güncelleme alanına götürecektir.

Sayfa açıldığında karşınıza çıkan kutucuklardan Automitically Detect and Install Your Driver kutucuğundaki Download Now yazısına tıklayın ve indirme işlemini gerçekleştirin. Bu indireceğiniz dosyanın özelliği size uygun sürücüyü otomatik olarak bulmasıdır. Yani grafik kartınızın modelini bilmeniz gerekmez. Size en uygunu bulur ve yükler.

Programı çalıştırın. Program kendiliğinden size uygun sürücüyü bulacak ve sürücüyü nereye kuracağını soracaktır.  Dosya yolunu seçip devam ettiğinizde de yükleme işlemi başlayacaktır.

Yükleme ekranı sırasında zaman zaman monitörünüzde görüntü gidip gelebilir bu son derece normaldir. İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp başlatmayacağınıza yönelik gelen soruyu onaylayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. İşlem bu kadardır. Bunu yine güncelleme gerçekleştirmek için de kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın