Android Cihazınızda Silinmeyen Uygulamaları Bu Yöntemle Kaldırabilirsiniz

Android telefonlarda bazı varsayılan uygulamaları silmek mümkün değildir. Bunun nedeni sağlayıcınızın size o hakkı tanımamasıdır. Fakat şimdi anlatacağımız yöntemi kullanarak silinemeyen uygulamaları dahi kaldırabilmeniz mümkün.

İlk olarak telefonumuzu güvenli modda çalıştırmalıyız. Bunun için cihazımızın kapatma düğmesine bir süre basılı tutalım ve karşımıza gelen menüden Kapat’a da bir süre basılı tutalım. Şimdi önünüze güvenli mod uyarısı gelecektir onaylayın ve böylece cihazınızın yeniden başlatılacak ve bu defa güvenli modda açılacaktır.

Cihaz tekrar açıldığında eğer  ekranın bir köşesinde Güvenli Mod yazısı görüyorsanız gerçekten de güvenli modda başlamış demektir. Şimdi işlemimize devam edelim:

Ayarlar’a girelim ve orada karşımıza çıkan yeni Uygulamalar bölümüne geçiş yapalım.

Buradan normalde kaldıramadığınız bir uygulamanın üzerine gelin. Bu defa kaldırabildiğinizi göreceksiniz. Kaldır butonuna dokunduğunuzda uygulama silinecektir. Fakat eğer hala kaldırılamıyorsa o halde şu işlemi uygulayın:

Yine Ayarlar alanını açın ve oradan Güvenlik yazısını bulup girin.

Cihaz Yöneticileri seçeneğine dokunun.

Android Cihaz Yöneticisi uygulamasının yanındaki tik işaretli değil ise işaretleyin. Listede kaldırmayı deneyip kaldıramadığınız uygulamayı göreceksiniz; İşte o uygulamanın yanında tik vardır ve uygulamayı telefondan kaldıramamanızın nedeni de odur. Tik işaretini kaldırın.

Tiki kaldırdıktan sonra tekrar Ayarlar oradan da Uygulamalar alanına girin ve temin tikini kaldırdığınız uygulamanın tekrar üzerine dokunun.

Bu defa Kaldır butonuna tekrar dokunduğunuzda sorunsuz bir şekilde silinecektir.

Cevap bırakın