Android O İçin Geri Sayım Sonunda Başladı

Mobil işletim sistemi denildiği zaman akla ilk gelen serilerden biri olan Android işletim sisteminin çok yakın zamanda yenilenmesi bekleniyor. Android O olarak gelecek olan yeni işletim sisteminin Android yapısını da bir hayli değiştireceği belirtiliyor. Baştan sona yenilenecek olan mobil işletim sisteminin yeni sürümünün çok daha güvenlik, çok daha hızlı ve çok daha güç tasarruflu olduğunu göreceğiz. iOS 11 karşısında duracak olan Android sürümü olarak belirtilen Android O işletim sisteminin tüm yenilikleri bir yana yeni işletim sisteminin ne zaman yayınlanacağı merakla bekleniyor. Bunun için yapılan açıklamalar ise artık yayın tarihine çok kısa bir süre kaldığını gösteriyor.

Android O Yayınlanmak Üzere

İlk olarak Google I/O konferansından sonra ortaya çıkan ve beta sürümleri hızlı bir şekilde yayınlanan yeni işletim sisteminin, en son geçtiğimiz haftalarda final beta sürümü yayınlanmıştı. Geliştiriciler için yayınlanan 4.beta olarak karşımıza çıkan final beta sürümü ise işletim sisteminde birçok değişikliğin yapılacağını gösteren sürüm olmuştu. Geliştiriciler için son bulan beta sürümlerinden sonra ise ne zaman yeni sürümün kararlı hali yayınlanacak derken beklenen açıklamada sonunda geldi. Doğrudan Google bir açıklama yapmadı fakat Android konusunda en yetkili kaynaklardan geldiği belirtilen açıklamalara göre final sürümü için daha fazla beklemeye gerek yok. Yeni sürüm önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanmış olacak.

Android O

Açıklamalarda bir adım ileri gidildiğini de belirtelim. Buna göre yeni işletim sisteminin final sürümü önümüzdeki hafta yayınlanacak ve güncellemeleri alan ilk alan akıllı telefonlarda tabii ki Google serileri olacak. Pixel modellerine gelecek olan yeni işletim sistemi sürümünün Note 8 ve LG V30 modelleri içerisinde de yer alıp almayacağı konusu belirsizliğini korumakta.

İddialar doğruysa eğer LG V 30 ve Note 8 modellerinde de kutudan Android O ile çıkma beklentisi var. Şimdilik tüm bunlar ve daha fazla detay için bir yandan IFA etkinliğini bir diğer yandan ise Android O yeni sürüm açıklamalarını beklemek gerekiyor.

Cevap bırakın