Android O Final Sürümü Çıktı Mı?

Akıllı telefon işletim sistemleri içerisinde en çok kullanılan işletim sistemi Android O olarak biliniyor. Yayınlandığı andan bu yana sürekli olarak yeni güncellemeler alan ve artık 8.sürümü öne çıkan mobil işletim sisteminin Android O ile bambaşka bir boyuta gelmesi bekleniyor. Yayınlanacak olan yeni sürümde hem daha başarılı hem de daha güvenli bir işletim sisteminin beklentisi var.

Tabi ki bu beklentileri karşılama adına da Google sıkı bir çalışma yapıyor. Özellikle son dönemde yayınlanan yeni beta sürümlerine bakacak olursak Android O işletim sistemi, her açıdan çok daha başarılı bir seri olacak. Tüm bunlarla beraber merak edilen konularda yok değil. Özellikle işletim sisteminin final sürümünün ne zaman yayınlanacağı merak konusu. Bu konuda da yeni bilgiler gelmeye başladı.

Android O Final Sürümü Hazırlıkları Başladı

Geliştirici beta sürümlerinin yayınlanmaya devam ettiği yeni işletim sistemi Android O için geliştirici beta süreci bitmek üzere. Bu durumda final sürümünün gelmesinin çok yaklaştığını gösteriyor. Doğrudan Google tarafından yapılan açıklamalarında bu yönde olduğunu görüyoruz. Yapılan açıklamalarda da yer aldığı gibi Android O işletim sisteminin yeni beta sürümü beta 4, birçok hata düzeltmesi ve final sürüm özellikleri alacak.

Android O

Yani Android O geliştiriciler için son haline getirilmiş olacak. Eğer bir hata ortaya çıkmaz ve geliştiriciler için yayınlanan yeni sürümde de sıkıntı çıkmazsa, bu durumda final sürümü devreye girmiş olacak. Öyle ki yeni bir beta daha beklenmiyor. Tabi yine de hatalara bağlı olarak bu durumun değişebileceğini ekleyelim.

Android O Ne Zaman Yayınlanır?

Geliştirici betalarının final sürümünden sonra herkese açık yeni sürümün çok kısa bir süre içerisinde yayınlanması bekleniyor. Fakat burada önemli olan kullandığınız markanın güncellemeyi ne kadar kısa süre içerisinde akıllı telefon modelinize açacağı. Henüz bu konuda yeterli bilgimiz yok. Yani markaların yeni güncelleme için yayın süreci biraz daha uzayabilir. Bunu belirleyen açıklamalar net olarak yapılmış değil.

Cevap bırakın