Google, YouTube Ortaklarını Artık Daha Sıkı Denetleyecek

Ünlü teknoloji devi Google, YouTube ortaklarına yönelik denetimlerini daha fazla sıklaştırıyor. Bunun nedeni ise bazı popüler YouTube kanallarının son dönemde yaptığı önemli hatalar.

YouTube üzerinde çok sayıda hesap bulunuyor ve bu hesapların kendilerine ait kanalları olabiliyor. Kanallar ücretsiz olarak açılıyor ve eğer tutarsa büyük kitlelere hitap ediyorlar ve hatta Google ile iş birliği yapabilme olanağına sahip oluyorlar. İşte Logan Paul ismli YouTuber da bu haklara sahipti fakat yaptığı önemli bir hata Google tarafından ilişkilerin koparılmasına neden olmuştu. Bu doğrultuda Google artık iş ortaklığı yapacağı kişilere daha dikkat edecek.

Google Preferred politikalarını ihlal eden ve bu yüzden de Google ile iletişimi kesilen Logan Paul’dan sonra aynı şeylerin yaşanmaması adına önlemler alınıyor. Google bünyesinde 10.000’den fazla moderatör bulunuyor. Çalışmaların Logan Paul olayı meydana gelmeden önce başlamış olabileceği ihtimali de bulunuyor.

Sonuç itibariyle Google her yaşa göre belli politikalar belirliyor. Özellikle çocuklara yönelik videolarda dikkatli davranan Google, politikalarını ihlal eden video kanallarıyla iş birliği içerisine girmeyi düşünmüyor ve Logan Paul benzeri olayların yaşanmaması adına önlemlerini arttıracak.

Cevap bırakın