Bir İnternet Sitesinin Ne Zaman Ziyaret Edildiğini Öğrenme Yöntemi

Yeni yazımızda bir internet sitesini ne zaman ziyaret edildiğinin nasıl öğrenilebileceği konusuna değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Google, bir internet sitesi daha önce ziyaret edildiyse mor renk ile bağlantıyı renklendirmekte. Söz konusu mor renkli bağlantı, o sitenin daha önce ziyaret edildiği göstermektedir. Aynı zamanda bir bağlantıya daha önce ne zaman tıklandığını da görebilirsiniz. Bunun için WhenX isimli uzantıyı kullanabilirsiniz. Chrome tarayıcısı için sunulan bu uzantı ile birlikte işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu uzantı, Google arama sonuçlarında daha önce ziyaret etmiş olduğunuz bağlantıları bulmanıza ve bu bağlantılara en son ne zaman tıklandığını öğrenmenize yardımcı olmaktadır. Ancak uzantı Google Chrome geçmişinizi kullandığı için tarayıcı geçmişini temizlediğiniz zaman uzantı verilerinin sıfırlanacağını unutmayın.

Uzantıyı tarayıcınıza yükledikten sonra aktif hale getirin ve sonrasında daha önce arattığınız herhangi bir kelimeyi arama motoru ile arattıktan sonra açılan sorgu listesindeki mor renkli bağlantıların hemen sağında bulunan ifade ile ziyaret saatini öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın