Google Chrome Tarayıcısında Flash Player’i Etkinleştirme Yöntemi

Günümüzün popüler internet tarayıcılarından Google Chrome’da Flash Player’ı etkinleştirme işlemi nasıl yapılır? Yeni içeriğimizde detaylarıyla anlatıyoruz.

Google Chrome hali hazırda dünya üzerindeki en popüler internet tarayıcılarından biri olup uzun bir süredir Flash için destek barındırmaktaydı ancak bu destek devre dışı kaldı. Yine de dilerseniz Flash Player desteğini kendiniz aktif edebilirsiniz.

Flash Player’i Chrome tarayıcısında aktif edebilmek için ilk olarak tarayıcınızın Ayarlar ekranını açın. Ardından Gelişmiş bölümüne giriş yapıp oradan da Gizlilik ve Güvenlik bölümüne geçin ve içerik ayarlarına girin. Karşınıza çıkan sayfada Flash’a tıklayıp ve Flash içeriğini çalıştırmadan önce sizden izin istemesine dair seçeneği işaretleyerek kaydedin.

Tarayıcınızda Flash Player’i etkin hale getirdikten sonra Flash oynatıcısına tıklayarak dilediğiniz gibi çalıştırabilirsiniz. Flash içeriğine tıkladığınız anda söz konusu internet sitesinde Flash çalıştırmak konusunda emin olup olmadığınıza dair bir soru gelecektir.İzin verdiğiniz anda sayfa yenilenmiş olacak ve Flash içeriği çalışmaya başlayacaktır.

Google Chrome’da Flash izinlerini değiştirmek

Bunun için ilk olarak Gelişmiş bölümünü açın ve oradan da Gizlilik ve Güvenlik bölümünde yer alan İçerik Ayarları’na geçiş yapın. İzinler sayfasının altında bulunan Flash yazısının da üzerine tıklayıp izinlerini değiştirmek istediğiniz bağlantılı siteyi bulup listeden kaldırmak için çöp kutusu simgesine tıklama yapın. Böylece vermiş olduğunuz Flash oynatma iznini söz konusu bağlantıdan kaldırmış olacaksınız. Bunu özellikle de güven duymadığınız bir internet sitesi söz konusu olduğunda rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cevap bırakın