Sitenizin Hitini Artırabileceğiniz En Etkili Yollardan Biri : Google Reklamları

Bu yazımızda sitenizin hitini artırabilmek için değerlendirebileceğiniz seçeneklerden biri olan Google reklamlarından bahsedeceğiz. İşte detaylar…

İnternet sitesi sahiplerinin en büyük kaygılarından biri emeklerinin boşa çıkması, sitelerinin yeterince hit almamasıdır. Bu sorunla karşılaşmamak adına sadece siteye düzenli olarak yazı girilmesi çoğu zaman yetmemekte olup, sitenin daha fazla hit kazandırabilmesi için reklam da yapmak gereklidir. Google bu konuda kullanılabilecek en yaygın araçlardan biridir.

Teknoloji devi Google’ın Adwords ve Adsense olmak üzere iki tür reklam ağı bulunmakta olup, sitenizin ihtiyacına göre farklı reklam hizmetlrinden sizin için uygun olanı seçebilirsiniz. Eğer kişisel bir internet sitenizde Google reklamlarını yayınlamak isterseniz zaten Google Adsense kullanabiliyorsunuz ve siz reklam vermek isteyip hitinizi artırma uğraşı içerisinde olduğunuzda da yine bu hizmetler size kucak açıyor. İnternet kullanıcılarının yaklaşık olarak yüzde 89’u Google ile iş birliği içerisinde. Bu iş birliğini örneğin sürekli Google üzerinden arama yaparak zaten yapıyorlar. Google’ın aynı zamanda pek çok özel müşterisi de bulunmakta. Google bu gibi durumlarda siz ile reklam vereni veya tam tersi siz reklam veren ile reklam yayınlayacak olanlar için bir köprü görevi üstleniyor ve bundan komisyon alıyor. Hemen hemen herkes Google hizmetlerinden yararlandığı için de bu durum size hit olarak geri dönebiliyor. Örneğin Adsense üzerinde reklam yayınlamak istediğiniz zaman Google sizin reklamınızı farklı internet sitelerinde göstermeye başlıyor. Özellikle de aynı kategorideki sitelerde sizin reklamınızın sürekli olarak gösterilmesi dikkat çekici bir unsur.

Bu zamana kadar yapılan analizler Gogle Adwords’un tıklanma sayısında gerçekten de bir artış yaşattığını ortaya koyuyor. Bu durum reklam yapmak isteyen firmaların veya internet sitelerinin dikkatini çekiyor ve Google ile iş birliği içerisine girmekten çekinmiyorlar.

Google Adwords üzerinde işletmenize yönelik olarak satışa dair reklamlar da oluşturabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz reklamlarda Google üzerinde daha görünür hale gelebiliyorsunuz. Google Reklamları konusunda özel olarak çalışan işinin ehli bir ekipten destek almanızı ise içtenlikle tavsiye ederiz çünkü Landing Page için sitenizin kalite skoru belirlenebilir. Reklamlar için ödediğiniz ücretler de kalite skoru ölçeğine göre azalıp artabilecektir.Optimize edilen kalite skorları önemli olup, bu bağlamda sitenizin popülerliğini artırmak adına çalışabilirsiniz.

Cevap bırakın