Google Pixel Modellerinin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Google’ın Yeni Telefonunun Çıkacağı Tarih Belli Oldu

Google ilk akıllı telefonlarını geçtiğimiz yılın Kasım ayında bizlere tanıtmıştı. Bu modelleri Pixel ve Pixel XL olarak isimlendirmişti. Aynı şekilde bu sene de Google, telefonların çıkış zamanını 5 Kasım olarak belirledi. Bu duyumu ise her zamanki gibi telefonların özelliklerini bizlere önceden Twitter hesabı üzerinden sızdıran Evan Blass paylaştı.

 

Yine İki Farklı Model

              Google’ın daha önceden üç farklı model çıkartacağı söylenmişti. Fakat bu sızıntılar yanılttı. Bu sene yine iki modelle kullanıcıların karşısına çıkacak. Çıkacak modellerden küçük olanı Google Pixel 2’nin son elde edilen bilgilere göre ekran boyutu önceki selefi gibi 5.0” Bunun yanında telefon gücünü Snapdragon 836’dan alacağı söylentiler arasında. Bunun yanında 4GB ram kapasitesine sahip olması beklenen cihazın Always-on Display özelliğini taşıması da yabancı kaynaklar arasında yer aldı. Depolama kısmı hakkında ise henüz net bir şey söylemek şu an için mümkün değil.  Bir önceki modelde 2770 mAh gücündeki pili, yeni model de henüz belli değil.

Pixel XL2’de Değişiklikler Yapılacak

            Google’ın bu sene çıkaracağı büyük ekranlı model de farklı bir yola gitmesi bekleniyor. Yeni model de edinilen bilgilere göre Pixel XL 2, Pixel 2’ye göre görüntü olarak farklılık gösterecek. 5.99” olan ekranı LG’nin üretmesi bekleniyor. 5.99” boyutundaki ekran 1440 x 2560 piksel çözünürlükle HTC U11, iPhone 7 Plus, Samsung Galaxy S8 ile rekabet edecek. Bunun yanında ekranı çok ince bir çerçevenin koruyacağı edinilen bilgiler arasında.

Google Telefonlarında Jack Girişlerini Kaldırdı

            Telefona ait internette paylaşılan render resimlerde Google’ın iki modelinde de jack girişlerini kaldırdığı görülmekte. Jack girişlerini ilk önce Apple firması, iPhone 7’de cihazın kalınlığını azaltmak için jack girişlerini kaldırdığını açıklamıştı. Bu açıklama sonrasında birçok kullanıcı bu duruma isyan etse de telefon üreticilerinin gelecekte bu akıma uyacağını kestirmek çok zor olmamalı.

Cevap bırakın