Google Tablet Alanından Çekilebilir

Günümüzün ünlü teknoloji şirketlerinden Google, tablet kategorisinden vazgeçebilir. Buna dair bazı iddialar bulunmakta. İşte detaylar…

Tablet kategorisini bundan uzun zaman önce ortaya çıktı ve ilk piyasaya sürüldüğünde dizüstü bilgisayarların sonunu getireceklerine dair iddialar vardı. Ancak zamanla bunun gerçekleşmediği görüldü. Tabletler çok ucuz fiyatları sayesinde en çok çocuklar tarafından oyun amaçlı kullanılan cihazlar haline geldi.

Google, ilk etapta tablet kategorisine yoğun bir ilgi gösterirken zamanla bu ilgi azaldı. Son bilgilere göre Google, tablet kategorisindeki uğraşlarına yavaş yavaş son verecek.Tablet alanı için bütçesini azaltan Google, bütçe konusunda hiçbir zaman beklentilerin üzerine çıkmadı. Bu durumu Google ürünlerinin tercih edilmemesine sebep olan etkenlerden biri.


Google’ın tablet alanına önem vermemesinin altında yatan sebeplerden biri de tabletlerin klavye, fare gibi ek aparatlarla birlikte kullanılsalar dahi her zaman bu aparatlarla birlikte kullanılacaklarında laptop cihazlarına nazaran yine kullanışsız kalmaları.

Google akıllı telefon kategorisinde de olduğu gibi Pixel serisiyle kendisini göstermekte. Bu seri de şu ana kadar tam anlamıyla bensinmedi ancak seri dahilinde önemli pek çok işe de imza atıldı. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?


Cevap bırakın