Google, 4 Ekim’de Pixel 2’yi Tanıtacak!

Google‘dan gelen bilgilere göre 4 Ekim’de geçen yıl oldukça beğeni toplayan saf Android telefonu Pixel’in devamı olan Google Pixel 2 resmi olarak tanıtılacak.

Model isminin büyük ihtimalle Pixel 2 olacağı yeni modelinde Google donanım olarak hayli cömert davranacağa benziyor. Zira son dedikodulara göre telefon 2017’nin en güçlü Android telefonlarının da kullandığı Snapdragon 835 işlemcisi ve 4 GB RAM desteğiyle gelecek.

Tabii ki Google kendi telefonlarında saf bir Android deneyimi sunmaya alışkın olduğundan bu modelde de Android Oreo sürümünün kullanılacağına kesin gözüyle bakıyoruz.

Pixel 2 ile ilgili bir önemli sızıntı ise telefonun bir adet standart ve bir adet XL versiyonunun olacağı şeklinde. Ekran boyutlarının ise 5.5″ ve 6″ olarak tanıtılması bekleniyor. Özellikle 6″ ekrana sahip olacak versiyonun bezelless, yani çerçevesiz bir tasarıma sahip olacağı ve basınca duyarlı bir ekranla birlikte geleceği konuşulan özelliklerden sadece ikisi.

İlerleyen haftalarda diğer özelliklerinin de netleşmesini beklediğimiz Pixel 2 ile şüphesiz Google uygun fiyata diğer markaların flagship modelleriyle yarışan telefonlarına bir yenisini eklemiş olacak.

Google‘ın YouTube kanalındaki teaser videosunu incelediğimizde bu modelde vurgulanan özelliklerin pil ömrü, kamera, saf işletim sistemi ve Google‘ın sanal asistanının entegrasyonu olduğunu görüyoruz.

Pixel 2, 4 Ekim’de San Francisco’da yapılacak olan resmi organizasyonla görücüye çıkacak. Donanımsal olarak en üst seviyeden ziyade kullanılabilirlik açısından zirveyi hedefleyen ve bu mentalitede fiyat/performans ürünü donanımlar ortaya çıkarmayı başarabilen Google‘ın son gözdesi Pixel 2 bakalım iPhone X, Note 8, LG V30 gibi güçlü rakiplerin karşısında nasıl bir noktaya yerleşecek hep birlikte göreceğiz.

Cevap bırakın