Google’dan İşletmeler İçin Chrome Enterprise Hamlesi

Google, işletmeler için özel olmak üzere Chrome Enterprise hizmetini devreye sokuyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, hem bireysel hem de kurumsal müşterileri için sık sık yeni hamleler geliştiriyor. Google’dan bu kez de işletmeler için Chrome Enterprise hamlesi geliyor. Söz konusu teknoloji işletmeleri ve Chrome OS kullananları ilgilendiriyor.

Chrome OS kullanmak isteyen işletmeler, Chrome Enterprise ile bunu pratik bir şekilde yapabilecekler. Chrome Enterprise teknolojisini işletmeler yıllık 50 Dolar abonelik ücreti ödeyerek kullanabilecekler.  Chrome Enterprise, Chrome OS ile ilgili olarak ek özellikler ve önemli avantajlar sunacak.

Chrome Enterprise teknolojisinin en büyük özelliklerinden biri Microsoft Active Directory ile tamamen uyumlu olabilmesidir.  Kullanıcılar, sahip oldukları Chrome kimlik bilgilerini Chrome OS cihazlarına girerek ve Google Bulut hizmetlerini kullanarak etkileşim sağlayabilecekler.

Nedir Bu Chrome OS?

Chrome OS, 2009 yılında Google tarafından sunulmuş bir işletim sistemi olup, Linux, Ubuntu, Debian, Chromium OS alt yapılarını içeren bir yazılımdır. Söz konusu işletim sistemi sadece Google’ın bazı cihazlarında kullanılabilmektedir ve yazılım kendi kendine güncelleme yapabilmektedir.

Cevap bırakın