Google’da Salgın Sürecinde En Fazla Yapılan Aramalar

Google üzerinde korona virüsü salgını sürecinde en fazla yapılan aramalar hangileri oldu dersiniz? İşte detaylar…

En fazla kullanılan arama motoru olan Google, bu unvana hem dünya çapında hem de ülkemizde sahip. Türkiye’de kullanıcıların çok büyük bir kısmı Google’dan başka arama motoru kullanmıyor bile. Peki Google üzerinde korona virüsü sürecine en fazla hangi aramaları yapıyoruz dersiniz?

Ülkemizde Google’da bu süreçte en çok yapılan aramanın ‘Ekmek nasıl yapılır?’ olduğu ortaya çıktı. Aslına bakarsanız bu son derece normal çünkü son iki haftadır hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. Örneğin yazının yayım tarihi itibariyle de yine sokağa çıkma yasağı uygulanmakta. Ülkemizde de ekmek sofraların vazgeçilmezi konumunda. Bu sebeple halk çareyi bakkala gitmeden ekmeği evde yapmakta buldu. Elbette bu her vatandaş için mümkün değil örneğin şu an hala üniversite öğrencisi olup evine dönememiş olan pek çok kişi bulunuyor. Neticede ülkemizde Google’dan korona virüs sürecinde en fazla aratılan sorgunun ‘Ekmek nasıl yapılır?’ olduğunu belirtmiş olalım.

Google üzerinden en fazla aratılan diğer sorgular ise başlıca “Uzaktan Eğitim” , “Tıraş Makinesi” oldu. İnsanlar okullarına ve kuaför salonlarına gidemedikleri için son günlerde bu sorguları çok fazla yaptılar. Kuaför salonları ve okullar şu an hala açık değil ve bu süreç bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

Ülkemizde en fazla yapılan aramalara Derin Dondurucu sorgusunun da katıldığını belirtelim. Vatandaşlar muhtemelen gıda stoklamak için derin dondurucu almayı düşünüyor.

Cevap bırakın