Chrome RAM Problemini Yeni Güncellemesiyle Çözecek

Google Chrome internet tarayıcısı şu an dünya üzerinde kullanılan en yaygın ve en iyi tarayıcı olsada önemli bazı sıkıntıları bulunuyor. Bunlardan biri de çok RAM kullanması. Google artık bu konuya bir çözüm buluyor.

Google eliyle sunulan Chrome internet tarayıcısı hali hazırda dünya üzerinde kullanılan en yaygın internet tarayıcısı olup her geçen gün daha fazla geliştirilerek daha iddialı bir hale gelmeye devam ediyor.

Chrome için şimdi yeni bir özellik üzerinde daha duruluyor. Gelen bilgilere göre Chrome ekibi RAM sorununu reklam kısıtlama özellikleri getirerek halledecek. Yeni güncelleme hem performans yönünde artış sağlayacak hem de yeni fonksiyonlar kazandırarak Chrome’u daha dolu ve dinamik bir tarayıcı yapacak.

Chrome üzerindeki aşırı RAM tüketiminin birinci nedeni bazı reklamların yüksek RAM kullanımına yol açması ve özellikle eski cihazları yavaşlatması idi. Google, son raporlara göre fazla RAM tüketen reklamları bir süre sonra yayınlayacağı yeni güncelleme ile kısıtlayacak. Böylece performans yönünde bir artış söz konusu olacak.

Yeni güncellemenin yayınlanması büyük olasılıkla Ağustos ayını bulacak. Bunun nedeni de elbette korona virüsü. Şu an pek çok şirket gibi Google da eski temposundan uzak çalışmak durumunda.

Cevap bırakın