Popüler Tarayıcılarda Eklenti Yönetim Ayarlarına Erişme Adımları

Bu içeriğimizde popüler olan internet tarayıcılarında eklenti yönetim ayarlarına nasıl giriş yapılabileceği konusuyla ilgili olarak bilgilere yer vermekteyiz.

İnternet tarayıcıları günümüzde bir hayli yaygın olarak kullanılmakta olup özellikle bazıları var ki açık ara en çok kullanılan tarayıcı konumundalar. Tarayıcılarda eklentiler son derece önemli olup, kullanıcılara tarayıcının kendisinde olmayan pek çok özelliğe erişip kullanabilme imkanını sağlamaktadırlar. Peki popüler internet tarayıcılarında eklentilerin yönetim ayarlarına nasıl erişebiliriz?

Google Chrome’da Eklenti Yönetimi

Chrome internet tarayıcısı günümüzde kullanılan en popüler tarayıcıdır. Chrome üzerinde eklenti yönetimi yapabilmek için ilk olarak Chrome’u açıp, sağ üst köşedeki uzantı simgesine girin. Ardından uzantıları yönet butonuna basarak yönetim ayarlarına girip kendinize göre ayarlamalar yapabiliyorsunuz.

Firefox’ta Eklenti Yönetimi

Mozilla Firefox tarayıcısı daha çok gizlilik konusunda son derece iddialı olmasıyla bilinen bir tarayıcıdır. Tarayıcı üzerinde eklenti ayarları yapabilirsiniz. Bunun için sağ üst köşede yer alan üç çizgi butonuna basınız ve ardından “Eklentiler ve Temalar” seçeneğini seçiniz ve “Uzantılar” sekmesini görüntüleyerek yönetim ayarlarına giriş yapabilir ve kendinize göre ayarlamalar gerçekleştirebilirsiniz.

Safari’de Eklenti Yönetimi

Apple’ın meşhur internet tarayıcısı olan Safari üzerinde eklenti yönetimi yapabilmek için ilk olarak Safari uygulamasını açıp sol üst köşedeki Safari menüsüne giriniz ve sonrasında Preeferences seçeneğine girip Extensions sekmesini görüntüleyiniz. Böylece eklentilerinizle ilgili olarak ayarlara erişim sağlayabilir ve eklenti yönetimi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın