Pixel 2 ve Pixel 2 XL Tanıtıldı!

Google, HTC ve LG ortaklığında üretilen yeni telefonları Pixel ve Pixel XL modellerini resmi bir organizasyonla tanıttı.

 

 

Gelin hep birlikte bu iki iddialı modelin özelliklerine bir göz gezdirelim.

Pixel 2 serinin küçük kardeşi olarak göze çarpıyor ve 5 inç boyutundaki Full HD 1920×1080 çözünürlükteki OLED ekran ile donatılmış. Büyük kardeş Pixel 2 XL modeli ise tam 6 inç boyutunda bir ekrana sahip. Bu ekranın P-OLED teknolojisine sahip ve 2880×1440 çözünürlüğünde.

 

 

İki model de IP67 su ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip. Yeni iPhone serilerinde olduğu gibi bu modellerde de 3.5 mm jack girişi bulunmuyor.

2 modelde de 4 GB RAM var ancak 6 GB RAM kullanan bir versiyon da satışa sunulacak. 64 ya da 128 GB hafıza seçeneklerine sahip olan Pixel 2 ailesinde işlemciler gücünü Snapdragon 835‘ten, grafik birimi ise Adreno 540‘tan alıyor.

Küçük kardeş 2700 mAh, Pixel 2 XL ise 3520 mAh kapasitesinde piller ile donatılmış. İki model de en güncel Android sistemi olan Android 8.0 Oreo‘yu kullanacak.

 

 

İlk Pixel telefonları güçlü kameralarıyla öne çıkıyordu. Bu durum 2. nesil Pixel modellerinde de değişmiyor ve iki telefon da 12.2 MP çözünürlükte f/1.8 diyafram açıklığına sahip kameralarla geliyor. Ve ilk gelen bilgilere göre kamera performansı iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8 gibi en üst seviye telefonların üstüne çıkmayı başarıyor. Bakalım kullanıcıların yorumları nasıl şekillenecek?

 

 

 

Gelelim bu iki yeni modelin fiyatlarına. Pixel 2 649$ fiyat etiketine sahip olacak. 6 inç ekranlı Pixel 2 XL ise 849$ fiyatıyla satışa sunulacak. Bakalım bu iddialı fiyatlarla güçlü rakiplerinin arasında önemli bir pazar payı elde etmeyi başarabilecekler mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Cevap bırakın