Android Telefonda Güvenli Moddan Çıkma Yöntemi

Yeni yazımızda Android işletim sistemine sahip bir telefonda güvenli modu nasıl devre dışı bırakabileceğinize değiniyoruz.


Android yazılıma sahip akıllı telefonunuzda herhangi bir sorun oluştuğunda veyahut bir sorun oluşacağını hissedeceğinizde güvenli moda başvurabilirsiniz. Ancak güvenli modu açmak ve kapatmak bazı kullanıcılara zor gelebilmektedir. Kullanıcıların pek çoğu cihazlarını güvenli modda çalıştırdıktan sonra nasıl eski haline getirebileceklerini bilmemekte. Bu yazımızda güvenli moddan çıkmaya dair detaylı bilgiler sunarak soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.


Ürünü güvenli mod içerisinde çalıştırmak genellikle problem çözümünden çok problemin ne olduğunu anlamaya yöneliktir. Güvenli mod içerisindeyken cihazın çökmesini ve yavaş çalışmasının sebebini büyük olasılıkla öğreneceksiniz ve bir probleminiz varsa güvenli mod size gerçekten de yarar sağlayacak.


Güvenli moddan çıkmak aslına bakarsanız bir hayli basit. Pek çok telefonda güvenli moddan çıkmak için telefonu yeniden başlatmak yeterlidir. Yeniden başlattığınız zaman cihaz normal modunda açılacaktır. Eğer ürününüz hala güvenli modda açılmaktaysa bunun sebebi cihazın normal modda bir sorun tespit etmesidir.


Yaşanan sorunu çözebilmek için de başlangıç kısmında otomatik olarak başlayan, özellikle de şüphelendiğiniz uygulamaları silin ve tekrar deneyin. Bu büyük olasılıkla sorununuzu çözecektir.

Cevap bırakın