Bilgisayarda Android Oyunları Oynama Yöntemi

Bilgisayarınızda Android oyunlarını da oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Gelin birlikte bunun nasıl yapılabileceğine bir bakalım.

Bilgisayarınızda isterseniz Android işletim sisteminde oynadığınız oyunları oynayabilirsiniz. Fakat bunun için özel bazı programlar gerekiyor. Bizim size önerdiğimiz programın ismi ise Droid4X programıdır. Droid4X, Android cihazınızı bilgisayarınızda çalıştırıp Android’de yaptığınız neredeyse tüm işlemleri bilgisayar ortamından da yapabilmenizi sağlar. Özellikle de Android platformunda oynadığınız oyunları çalıştırma konusunda çok becereklidir. Aynı zamanda oyunları tam ekran olarak oynayabilmenizi de sağlar. Mesela normalde 5 inç ekranda oynadığınız  bir Android oyununu 27 inç monitörünüzde çalıştırıp oyunun keyfini sürebilirsiniz.

Ancak Droid4X uygulamasının çalışma sürecinin biraz yavaş olduğunu da belirtelim. Daha doğrusu kurulum ve yüklenme aşamalarında sizi biraz bekletiyor. Bu yüzden uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra sabırlı olmalısınız. Bu arada hemen bir uyarıda daha bulunalım; Virtualbox uygulaması kurulu olan bilgisayarlarda problemlere neden olmaktadır. Bu yüzden sisteminizde Virtualbox bulunmamalı, bulunsa bile silmelisiniz.

Nasıl kullanılır?

Programı kullanmaya başlamak için öncelikle indirelim ve çalıştıralım. Droid4X programına tıkladığınızda sistemi hazır edecektir ve sizden bir süre beklemenizi isteyecektir. Bu yükleme ekranı takılı cihazların hızına bağlı olarak da değişkenlik gösterebilir. İşlem tamamlandıktan sonra Android cihazınızın ana ekranı bilgisayarınızda açılacaktır.  Hemen hemen her fonksiyonu uygulama üzerinde yapabildiğinizin tekrar altını çizelim. Yani Google Play Store’dan bir şeyler de indirebilirsiniz.. Google Play Store mağazasını açarak hemen oyun indirip oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunu indirdikten sonra yine Android telefonunuzda olduğu gibi üzerine tıklayarak açacaksınız. Böylelikle bilgisayarınızdan Android oyunu oynamanın keyfini sürebilirsiniz. Aynı zamanda klavye ve fare kurulumunu da oyunlara göre özel olarak yapabiliyorsunuz. Tabii bu özellik her oyun ile uyumluluk göstermeyebilir.

Cevap bırakın