Android Cihazı Mouse ve Klavye Olarak Kullanma Yöntemi

Bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmek istediğiniz durumlarda Android telefonunuzu mouse veya klavye olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yeni yazımızda bunu nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.


Akıllı telefonlar günümüzde oldukça işlevsel olup ihtiyaç duyulduğunda klavye ve mouse olarak bile kullanılabiliyor. Elbette bunu yapabilmek için çeşitli araçlardan yardım almak gerekiyor.


Bahsedeceğimiz yöntemi kullanabilmek için Android işletim sistemi bulunan bir akıllı telefonunuzun veya tabletinizin olması gerekmekte olup bilgisayarınızda da Intel işlemci bulunması lazım.


Intel’in geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunduğu Intel Remote Keyboard uygulaması Android cihazlarda bilgisayarı uzaktan kontrol edebilmenize, Android telefonunuzu klavye ve mouse olarak kullanabilmenize imkan tanımaktadır.


Intel Remote Keyboard uygulamasını telefonunuza indirip kurarak işleme başlayın. Aynı zamanda bilgisayarınız üzerinde de Intel Remote Keyboard Host programını indirip kurunuz. Bu işlemleri yaparken indireceğiniz kaynağın güvenilir olmasına özen gösteriniz.


İndirme ve kurma işlemlerini yaptıktan sonra her iki cihazı da aynı Wi-Fi ağına bağlayınız. Ardından Android uygulamasını açıp bilgisayarınızın üstüne tıklayınız. Bilgisayarınızda bir QR Kod gözükecek olup Android uygulamasından okutun. Böylece artık Android cihazlarınız üzerinde bilgisayarınızı kolayca uzaktan klavye ve mouse olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.


Portre ve Manzara modunda kullanma imkanı, aynı Android cihazda birden fazla bilgisayarı kontrol etme imkanı gibi önemli imkanlardan yararlanabilirsiniz. Intel Remote Keyboard tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmekte olup bu da en önemli avantajlarından biridir.

Cevap bırakın