Android Eski Bildirimleri Görüntüleme Yöntemi

Yeni yazımızda Android işletim sisteminde eski bildirimleri yanlışlıkla silmeniz durumunda nasıl görüntüleyebileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz.


Günümüzün en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android telefonlarda kullanıcıya bir bildirim gönderileceği zaman açılır pencere olarak üst kısımda gösteriliyor. Bir bildirimi okundu sayıp kaybedebilmek için de üzerine gelip yan tarafa doğru kaydırma yapmak gerekiyor.
Eğer dalgınlığınıza gelip yanlışlıkla önemli bir bildirimi daha okumadan yan tarafa kaydırdıysanız bir daha o bildirime ulaşamayacağınızı düşünüyor olabilirisiniz ancak bu doğru değil. Pek bilinmeyen bir işlevsel özelliği kullanarak gelen bildirimlerin tamamını bir liste halinde görebilmeniz mümkün.


Android işletim sisteminde eski bir bildirimi görüntüleyebilmek için ilk olarak akıllı telefonunuzun ekranını açıp herhangi bir boş bölüme gelin ve widget ekleme bölümüne girin. Oradan da Ayarlar kısayolunu ana ekranınızda istediğiniz herhangi bir bölüme konumlandırın. Widgeti konumlandırmak istediğinizde hangi ayarları görmek istediğine yönelik olarak Bildirim Günlüğü işlevi ekranı gelecektir. Bundan sonraki süreçte geçmiş bildirimlerinize ulaşmak için yapmanız gereken tek şey Bildirim Günlüğü kısayolunun üzerine dokunmaktır.


Uyguladığınız kısayol ile açacağınız Bildirim Günlüğü sayfası içerisinde bildirimlerin tam listesini görebilir, günün hangi saatti hangi uygulamaların gönderildiğine de ulaşabilirsiniz. Ancak belirli bir zaman kısıtlamasının olduğunu, birkaç hafta veya birkaç ay öncesine ait bildirimlere ulaşmanın ne yazık ki mümkün olmadığını belirtelim.
Eğer bu işlevi uyguladıysanız ve içeriğimizi yararlı bulduysanız yorum yazarak bizlere destek olmayı unutmayın!

Cevap bırakın