Chrome’da Okuma Modunu Aktif Etme Yöntemi

Yeni yazımızda Google Chrome tarayıcısında okuma modunun nasıl aktif hale getirilebileceği konusuna değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

Günümüzün en fazla kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome’da Okuma Modu özelliği bulunmaktadır. Bu özellik geçen yıl web sayfalarındaki karışıklığı dindirip daha iyi bir okuma deneyimi sunabilmek için piyasaya sürülmüştü.

Okuma modunun kullanımı ise kullanıcıların erişimi için arama bölümüne bazı kodlar yazmasını gerektirmekte. Herhangi bir ek uzantı kurmanız ise gerekmemekte.

Chrome Okuma Modu Nasıl Etkinleştirilir ?

İlk olarak tarayıcınızı açıp Flag modunu etkinleştiriniz. Bunu yapabilmek için adres çubuğuna chrome://flags/#enable-reader-mode kodunu yazıp klavyenizden Enter tuşuna basın ve açılan bölümden de Etkinleştir seçeneğine basın. Ardından internet tarayıcınızı yeniden başlatıp Chrome Flags modunu etkin hale getirdikten sonra makale içeren bir sayfa açtığınızda adres çubuğunun sağ kısmında simgeyi göreceksiniz. Böylece artık okuyucu modunu etkin hale getirebilmek için ilgili simgenin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Cevap bırakın