Google Hesabını Silme Yöntemi

Bu içeriğimizde kullanmadığınız Google hesabını nasıl silebileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Google hesabı ile Google’ın internet hizmetlerini kolayca kullanabilmektesiniz. Aynı zamanda internet sitelerine bağlantı kurmanıza da imkan tanımaktadır. Aynı IP adresinden birden fazla hesap oluşturmanıza da imkan tanınmaktadır. Çoğu kişi telefonuyla entegre etmek veya farklı bilgisayarlarda kolayca kullanabilmek amacıyla birden fazla Google hesabı kullanmakta olup bu hesaplardan bazılarına artık ihtiyaç duymuyor olabilirsiz. İşte bu durumda Google hesabınızı silme yoluna başvurabilirsiniz.

Google hesap silme

Google hesabınızı silebilmek için ilk olarak Google hesabınızı resmi internet sitesi üzerinden görüntüleyip ardından sol kısımda yer alan menüden Veri ve Kişiselleştirme sekmesine tıklayınız. Sonrasında aşağıya kaydırıp Bir Hizmeti veya Hesabınızı Silin kutucuğuna Basınız.

Açılan ekrandan da Hebanızı Silin butonuna tıklayınız. Sizden şifrenizi tekrar girmeniz istenecek olup şifreyi girerek tamamlayınız.

Adımları tamamlamanızın ardından hesabınızı başarılı bir şekilde silmiş olduğunuza dair bir bildirim gelmesi gerekiyor. Eğer bildirim gelmediyse adımlarda bir hata yapmış olabilirsiniz.

Cevap bırakın