Android Rehber Aktarma Metodu

Yazımızda Android işletim sisteminde rehber aktarımı yapabilmek adına hangi unsurlara dikkat edilmesi gerektiğine değiniyor, Android telefonlarda nasıl rehber aktarılabileceğini anlatıyoruz.

Günümüzde neredeyse herkes akıllı telefon kullanıyor ancak çok az kişi rehber aktarma adımlarını biliyor. Yazımızda bu hususa değinmek, Android telefonlarda rehber aktarma yaparak telefon numaralarınızı nasıl muhafaza edebileceğinize yer vermek istedik.

Yeni bir akıllı telefon satın alırken aktarma kısmı oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bazı kullanıcılar tek tek kişi bilgilerini yeni akıllı telefonuna yazarak aktarma yapmaya çalışıyor. Ancak buna gerek yok çünkü Android telefonlarda rehber aktarma işini kısa yoldan, zahmetsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Google yedekleme aracılığıyla rehber aktarımı yapmak

Akıllı telefonunuzun Ayarlar ekranını açın. Sonrasında çıkan seçeneklerin arasından Hesaplar ve Senkronizasyon seçeneğini bulup girin. Ardından telefonunuzda kayıtlı olan hesaplar çıkacak olup, söz konusu hesapların içinden Google hesabınızı bularak tıklayınız. Ardından pek çok Google uygulaması çıkacak olup, onların arasında yedeklemek istediğiniz tüm bilgiler çıkacaktır. Bilgilerin içinden Rehber veya Kişiler başlığını seçip, ardından Senkronize Et seçeneğine tıklayarak yedek alabilirsiniz.

Dışa aktarma metodu

Bir diğer yol da dışa aktarma yolu olup, söz konusu yöntem ile rehberinizdeki kişileri bir dosya halinde saklayabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun Rehber uygulamasını çalıştırınız. Sonrasında uygulamada yer alan Ayarlar kısmına gidiniz. Sekmede çıkmakta olan İçe ve Dışa Aktar kısmına giriş yapınız. Ardından numaraların nereye kaydedilmesi gerektiği sorulacak olup, SIM kart veyahut Hafıza Kartı seçeneklerini seçiniz. Ardından SIM kartınızı veya hafıza kartına yedeklediyseniz hafıza kartınızı yeni telefonunuza takınız.

Eğer bu iki yöntemi kullanmak istemiyorsanız üçüncü parti uygulamalardan da destek alabilirsiniz ancak indireceğiniz uygulamanın tehlikeli olmamasına, bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapmamaya özen gösterin.

Cevap bırakın