Silinen Rehberi Geri Getirme Yöntemi

Yazımızda silinen rehberin nasıl geri getirileceğine ilişkin olarak bilinmesi gereken unsurlara yer vermekteyiz. İşte silinen rehberi geri getirme yöntemi…

Telefon rehberinin silinmesi kuşkusuz ki rahatsızlık verici bir durumdur. Telefon rehberini açtığınız zaman kişilerin belirli kısmının veya tamamının silindiğini görebilirsiniz. Eğer telefon numaralarını fiziki olarak not şeklinde saklamıyor iseniz o halde kayıtlı numaraların kaybolması durumu meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaştıysanız durumu düzeltebilmek adına uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Silinen rehberi geri getirme adımları:

İlk olarak telefonunuzun Kişiler uygulamasını açınız. Ardından sağ üst köşedeki üç nokta veya benzeri işarete dokunup ardından Ayarlar seçeneğine giriniz.

Ayarlar ekranı içerisinde kişi yönetimi bölümünün altında yer alan Görüntüleme Tercihleri sekmesine dokununuz. Sonrasında açılan pencere içerisinden Tüm Kişiler seçeneğini aktif ediniz. Ardından cihazınızda kayıtlı olan kişileri eğer görüntü olarak gizledi iseniz rehberinizde çıkacaktır.

Bu bahsettiğimiz yöntem, kişilerin aslında silinmediği, ancak görünüm kısmının kullanıcı tarafından yanlışlıkla değiştirilmesinden dolayı kişilerin kaybolduğu durumlarda işe yaramaktadır. Eğer sizde böyle bir durum yok ise o halde ikinci yöntemi uygulamanız gerekir.

İkinci yöntem:

Bahsedeceğimiz ikinci yöntem, Google hesabı ile senkronize edilerek rehberin geri alınmasıdır. Eğer Google hesabınız ile senkronizasyon sağladı iseniz o halde rehberinizi geri getirme imkanınız vardır.

İlk olarak internet tarayıcınız aracılığıyla Gmail hesabınıza giriş yapınız. Ardından profil resminizin altında yer almakta olan Kişiler ikonunu seçip, Google hesabınız ile senkronize edilen tüm kişileri görüntüleyebilirsiniz. Sonrasında üst kısımda bulunan Yeni Sekmede Aç seçeneğine basınız ve açılan pencereden sağ üst kısımda bulunan Ayarlar seçeneğine dokununuz. Sonrasında da Değişiklikleri Geri AL seçeneğine tıklayınız.  10 dakika ile 30 gün arasında, geri yüklemek istediğiniz zaman aralığının seçimini yapıp sonrasında Geri Al ögesine dokununuz. Geri yükleme işlemi bir süre devam edecektir ve işlemin tamamlanmasından sonra kişileriniz geri gelecektir.

Cevap bırakın