App Store’da Para İadesi Alma Yöntemi

Apple resmi internet sitesi aracılığı ile para iadesi almak mümkün. App Store ile ilgili Apple tarayıcısına girip para iadesi talebinizi oluşturabiliyorsunuz. Yeni makalemizde nasıl yapacağınızı detaylarıyla anlatıyoruz.

İlk olarak aşağıda vereceğim bağlantıyı tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırın. Vereceğim bağlantı Apple resmi internet sitesine ait olup güvenilirdir:

reportaproblem.apple.com

Şimdi karşınıza Sorun Bildir kutucuğu çıkacak. Bu kutucuğa Apple Kimliği ve Parola bilgilerini yazın. İade işlemi yapacağınız için uygulamayı hangi kimlik üzerinden satın aldıysanız o kimlik ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Şimdi karşınızda son 60 gün içinde ne aldıysanız onlar bir liste halinde sunulacaktır. İade etmek istediğiniz uygulamanın üzerine gelin ve Sorun Seç bölümünden sorununuz ile alakalı işaretlemeyi yapın.

Bu Sorunu Açıklayın şeklinde bir kutucuk göreceksiniz. Bu kutucuğa sorunu İngilizce olarak yazmanız daha iyi olacaktır. Eğer İngilizce bilmiyorsanız aşağıdaki vereceğim cümleyi kopyalayabilirsiniz:

I didn’t want to buy this application. I want refund.

İletiyi yolladıktan sonra yapmanız gereken tek şey beklemek. Apple genellikle bu tarz iade taleplerini onaylayıp 10 gün içerisinde para iadesi yapar. Sizde de böyle olup olmadığını aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Cevap bırakın