iPhone Cihazda Windows Kullanma Yöntemi

Yazımızda iPad, iPhone gibi cihazlarda nasıl Windows kullanabileceğinize değiniyor, iPhone cihazda Windows kullanımına ilişkin olarak bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Windows yazılımı günümüzde iPhone ve iPad cihazlar üzerinde kullanılabiliyor. Bu bağlamda Windows uygulaması yayınlanmış olup söz konusu uygulama ile Windows bilgisayarına telefondan erişmek mümkün oluyor. Böylece iPhone ve iPad gibi ürünler de dahil olmak üzere herhangi bir cihazı bulut aracılığıyla Windows cihazına dönüştürmeniz mümkün durumda.

App Store üzerinde sunulmakta olan Windows uygulaması ile istediğiniz zaman bilgisayarınıza erişim sağlayabilmeniz sağlanıyor. Uygulamanın temel fonksiyonu kullanıcılarına Azure sanal masaüstü, Windows ve Windows 365 bulut sistemine erişmesine imkan tanımasıdır.

Windows uygulaması hali hazırda iPadOS, MacOS, iOS ve web üzerinde ön izlemeye açılmış durumda olup ilk deneyim olarak fiziksel bilgisayarlara veya bulut bilgisayara bağlanabilir ve kontrol sağlayabilirsiniz. Uygulama ile Windows ortamını iPhone cihaza aktarıp telefondan erişmeniz mümkün hale gelmektedir.

Windows uygulamasının özellikleri:

Özel ekran çözünürlükleri ve ölçeklendirme desteği, birden fazla monitör desteği, depolama aygıtı, yazıcılar ve webcam için aygıt yönetme desteği gibi pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu sayede doğrudan iPhone cihazdan Windows’a bağlı aygıtları yönetmeniz sağlanıyor. Uygulamaya ücretsiz olarak erişim sağlamak mümkün durumda.

Cevap bırakın