Microsoft’tan Windows Güncellemeleri İle İlgili Açıklama

Microsoft yetkilisi tarafından yapılan açıklamada Windows için güncellemelerin daha da hızlandırılacağı ifade edildi. Böylece kullanıcılar işletim sistemlerini daha kolay bir biçimde güncelleyebilecek.

Windows 10, hali hazırda Microsoft’un en güncel işletim sistemi fakat kendi içerisinde de sürümlere ayrılıyor. Taktir edersiniz ki ilk çıkan Windows 10 ile şu an en güncel Windows 10 sürümü arasında ciddi farklılıklar var.

Microsoft Insider yöneticilerinden Dona Sarkar, yükleme işlemlerinin daha kısa bir hale getirilebilmesi amacıyla Microsoft’un bir çalışma içerisinde olduğunu söyledi. Sarkar, bu açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yaptı. Açıklamayı yapma sebebi ise bir kullanıcının sorduğu soruydu. Kullanıcı, Windows 10 güncellemelerinin daha fazla kısaltılması gerektiğini söyledi. Sarkar ise bu konuda geliştirici ekip ile temasta olduklarını ve güncellemelerde zaman kazanabilmek amacıyla çalışıldığını söyledi.

Aslında Dona Sarkar tarafından yapılan bu açıklama bir sürpriz niteliği taşımıyor. Sadece bilinen bir şeyi teyit etti. Çünkü bu konu ile ilgili çok sayıda sızıntı vardı. Microsoft yetkilisinin açıklaması sızıntıları doğrulamış oldu. Microsoft, güncellemeleri kısa tutmak için en başta güncelleme dosyalarının boyutlarını ufaltmaya çalışıyor. 2016 yılında Microsoft’un gittiği bir değişiklik ile, güncelleme dosyalarında tam sürümü en baştan indirmek yerine son çıkan özelliklerin eklenmesi ve internet trafğini azaltabilme imkanı kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Şimdi tekrar böyle etkili sonuçlar verebilecek çalışmalara girişildi.