Windows 10 Kapatma Kısayolu Oluşturma Yöntemi

Yeni yazımızda bilgisayarınızda kapatma kısayolunu nasıl oluşturabileceğinizi anlatıyor, konuya ilişkin detaylara değiniyoruz.

Windows günümüzde PC platformunda en fazla kullanılan işletim sistemidir. Windows 10 ise Windows için sunulan son işletim sistemi versiyonu olarak hizmet vermektedir.

Windows 10 pek çok fonksiyona sahiptir. Windows bir bilgisayarı kapatırken fiziksel tuş yerine sistem üzerinden yazılımsal olarak kapatma komutunu uygulamak önerilir. Dolayısıyla bizim kısayol önerimiz de bu doğrultuda olacak.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda kapatma kısayolu oluşturarak kapatma işleminizi çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün. Bunun için uygulamanız gereken yöntemlerin neler olduğuna hemen değinelim.

Yapmanız gereken ilk iş bilgisayarınızın masaüstüne gelerek sağ tıklamak ve sonra Yeni seçeneğine tıklayarak Kısayol seçeneğine tıklamak. Sonrasında da Kısayol Oluştur penceresi açılacaktır. Kısayol Oluştur penceresinde bulunan kutucuğa “Shutdown.exe /s /t 00” yazıp ileri butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz kısayol için isim belirleyip Son butonuna tıklayınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra masaüstünde gözüken kısayol simgesinin üzerine çift tıkladığınız zaman Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınız kapanacaktır.

Cevap bırakın