Apple HomePod İçerik Yetersizliği Kısa Süre İçinde Giderilebilir

Apple, HomePod için yeni bir program hazırladı. Cihazdaki teknik sorunlar ve içerik yetersizliği problemi giderilecek. 

Apple’ın HomePod ürünlerinin satış rakamları istenen seviyede değil. Ünlü şirket sorunun nasıl çözülebileceğini biliyor ve sorunun üstesinden geleceğini ifade ediyor. Apple CEO’su Tim Cook, konu hakkında bir açıklamada bulunmuş, HomePod ürünündeki içerik yetersizliğinin ortadan kaldırılacağını ifade etmişti.

iPhone satışları yıl içerisinde yüzde 14 kadar artış gösterdi. Mac ve HomePod tarafında ise kötü gidişat söz konusu oldu. Mac cihaz satışları sabit kalırken HomePod satışlarında bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın son çeyreğine göre yüzde 28 kadar düşüş yaşandı.

HomePod satış rakamlarında yüzde 28 kadar düşüş yaşanması dikkatlerden kaçmayan bir unsur olmuştu. HomePod gerek Siri konusunda yaşanan problemler gerekse donanımsal bazı sorunlar nedeniyle henüz istenen seviyede değil. Apple, önümüzdeki süreçte başta teknik uyumsuzlukları giderebilmek amacıyla çabalayacak. Ardından içerik yetersizliği oradan kaldırılarak HomePod cihazlarının daha tercih edilesi bir hal almasını sağlayacak.

Apple’ın kasasını en fazla dolduran cihaz iPhone X

Son zamanlarda iPhone satışları konusunda Apple’ın yüzü gülüyor. Tim Cook, iPhone X satışlarının oldukça başarılı gittiğini, iPhone X’in diğer iPhone modellerine göre daha fazla tercih edildiğini söyledi.  İlerleyen süreçte HomePod’ın kalkınması için de ciddi bir plan yapıldığının altını çizelim.