Apple, Yeni Watch 4 İle Büyük Bir Sürpriz Yapabilir

Giyilebilir cihaz kategorisinde işleri epey yolunda olan Apple, Apple Watch 4 akıllı saatinde önemli değişiklikler yapacak gibi gözüküyor. Ortaya çıkan sızıntılar Apple Watch 4’ün fiziksel fonksiyonunun tamamen sona erdirileceğini gösteriyor.

Giyilebilir ürünler ile ilgili pek çok teknoloji devi önemli hamleler ortaya koyuyor. Ancak bunlardan en fazla dikkat çeken marka kuşkusuz Apple… Akıllı saat alanında geçtiğimiz yıl liderlik koltuğuna yükselmeyi başaran Apple, her geçen gün satış rakamlarını katlayarak yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Apple şimdi Apple Watch serisine bir üye daha dahil ediyor. Apple Watch 4 modeli, sahip olduğu bazı fonksiyonlar bakımından önceki Watch cihazlarından ayrılacak. Sızıntılara göre cihazda fiziksel ayar düğmesi bulunsa dahi işlev görmeyecek. Tıpkı iPhone 7 akıllı telefonuyla geçilen donanımsal sistem Apple Watch 4 için de söz konusu olacak.

Watch 4 cihazındaki fiziksel tuş fonksiyonu olmayacak. Fiziksel tuşun yerine Tic-Tac Engine motorlu dokunmatik tuş yer alacak. Apple böylece navigasyon ayar tuşunu tamamiyle değiştirerek daha dokunmatik bir Watch hazırlıyor. Bir başka iddiaya göre Apple Watch 4, pil bakımından önceki Watch ürünlerine göre çok daha iyi seviyede olacak.