iPhone Formatlama Yöntemi

Yazımızda iPhone cihazı nasıl fabrika ayarına döndürebileceğinize, iPhone telefona format atmaya değinecek ve bu hususta bilgiler vereceğiz.

iPhone ürünleri günümüzde fiyat tarafında maliyetli olsalarda kullanıcılar tarafından yaygın olarak tercih ediliyorlar. Peki iPhone cihaz üzerinde fabrika ayarına sıfırlama, formatlama işlemi uygulanması gerektiği zaman hangi adımların uygulanması gerekmektedir?

iPhone cihazlarda her cihazda olduğu gibi zaman içerisinde sistemsel arıza, virüs v.b. problem nedeniyle yavaşlamalar ve kasmalar meydana geliyor. Bu da iPhone cihazların artık sıfırlanması gerektiği sonucunu ortaya çıkarmakta olup bunun yanı sıra kullanıcıların mevcut iPhone cihazlarını satması için de tüm kişisel bilgilerini cihazdan silmesi gerekebilmekte ve bu hususta cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamaya ihtiyaç duyulabilmektedir.

iPhone formatlama, fabrika ayarlarına döndürme için uygulanması gereken yöntemler:

İlk olarak eğer almanız gereken bir yedeklemeniz var ise mutlaka alın çünkü format atınca dosyaları kalıcı olarak kaybetmiş olursunuz. Yedeğinizi almak için Ayarlar > iCloud > Yedekleme kısmını kullanabilirsiniz ve sonrasında iCloud yedekleme seçeneğinin açık olduğundan emin olduktan sonra cihazın en son ne zaman yedeklendiğini görebilmek için Şimdi Yedekle yazan seçeneğin altını kontrol ediniz. Eğer cihazınız başarılı olarak yedeklenmiş ise sorun yoktur ancak manuel olarak yedekleme yapmak için Şimdi Yedekle seçeneğine tıklayınız ve böylece verilerinizi iCloud üzerinde yedeklemiş olursunuz. Eğer cihazınızı satacaksanız iCloud hesabından çıkış yapmanız ve Telefonumu Bul özelliğini de kapatmanız gerekiyor.

iPhone formatlama adımları için ilk olarak Ayarlar bölümüne oradan da Genel kısmına ve ardından Sıfırla bölümüne giriniz. Sonrasında hemen karşınıza “ Tüm Ayarları Sıfırla ” ve ” Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil ” seçenekleri gelecektir. Söz konusu bölümde telefonun ayarlarını silmek için ilk, içinde yer alan tüm dosyaları silmek için de ikincisini seçmeniz gerekmekte olup, sonrasında silme işlemine başlamak için parolanızı girmeniz istenecektir ve cihazınız sizden her şeyi silmek için onay isteyecektir. Ardından Sil seçeneğine dokunduğunuz zaman iPhone cihazınızda sakladığınız veriye kadar değişen süre sonra işleminiz tamamlanacaktır. Bu genellikle birkaç dakika sürmektedir.

Böylece yazımızda iPhone sıfırlama, iPhone formatlama, fabrika ayarlarına sıfırlama yöntemine yer vermiş olduk. Konuya dair sormak istediklerinizi yorum kısmından iletebilirsiniz.

Cevap bırakın