iPhone Ekran Görüntüsü Alma Rehberi

İçeriğimizde iPhone cihazlarda ekran görüntüsü almanın nasıl yapıldığıyla ilgili olarak bilmeniz gerekenleri anlatıyoruz. İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

Ekran görüntüsü alma işlevi kullanıcılar tarafından oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Bir web sayfasında, dikkatinizi çeken bir bilgiyi veyahut yaptığınız ödemeyi gösterir dekont hariç bir belge gerektiğinde v.b. pek çok hususta ekran görüntüsü aracını kullanabilir ve kolayca ekran görüntüsü alabilirsiniz. iPhone telefonlarda da Android cihazlarda olduğu gibi ekran görüntüsü alma işlevi bulunmaktadır. Peki iPhone ekran görüntüsü nasıl alınır? Bunu hemen aşağıda maddeler halinde anlatıyoruz.

iPhone ekran görüntüsü alma :

Ekran görüntüsü almanın tuş kombinasyonu yeni ve eski iPhone cihazlarına göre değişmektedir. iPhone 8 ve öncesindeki modellerde ekran görüntüsü alabilmek için sağ taraftaki düğmeye ve ana ekran düğmesine aynı anda basmalısınız.

iPhone X ve sonrası modellerde ekran görüntüsü alabilmek için ise sağ kısımda yer alan güç düğmesi ve aynı zamanda sol kısımda yer alan ses seviyesi artırma düğmesine aynı anda basmanız gerekmektedir. Çünkü Apple, iPhone X modelleriyle beraber ana ekran düğmesini artık kullanmamaktadır ve bu da ekran görüntüsü almanın fonksiyonunu değiştirmiştir.

Cevap bırakın