Apple iPhone X Resmen Tanıtıldı!

Aylar süren spekülasyonların ardından Apple’ın yeni merkezinde Steve Jobs Theater’da yapılan görkemli tanıtımla Apple iPhone serisinin son üyeleri iPhone 8 ve iPhone 8+ resmi olarak tanıtıldı. Ancak gecenin bir numaralı yıldızı tabii ki Apple’ın bu serinin 10. yılına özel olarak sunduğu iPhone X oldu. 25 Eylül’de piyasaya çıkacak olan iPhone 8 serisi kardeşlerinden biraz daha sonra, yeni bilgilere göre 3 Kasım’da raflarda yerini alacak olan iPhone X, Apple’ın bugüne kadar yaptığı en güçlü ve yenilikçi model olarak göze çarpıyor.

Şüphe yok ki yeni iPhone X Apple tarafından yapılan en görkemli ve en güçlü akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor. 5.8″ boyutunda ve ön paneli komple ekrandan oluşan telefon göz kamaştırıyor.
En büyük rakibi Samsung tarafından üretilen ve gelişmiş OLED ekrana sahip olan iPhone X komple ekrandan oluşan ön paneliyle S8+, Note 8 ve LG V30 gibi modellere rakip olacak.
iPhone X‘in yenilikçi bir diğer özelliğiyse ön kamerasındaki Face ID özelliği oldu. Ön panelinde Home tuşu da dahil hiç bir tuşa sahip olmayan iPhone X beklendiği gibi parmak izi tarayıcısına da sahip değil.
Bunun yerine mükemmel bir ön kameraya sahip. bu kamera Face ID adı verilen teknolojiyle hem telefon kilidinizi yüzünüzü telefonunuza göstererek açmanızı hem de Apple Pay gibi ödeme yaptığınız ve güvenlik gerektiren uygulamaları yüz tanıma özelliğiyle güvenli bir biçimde kullanabilmenizi sağlıyor.
Kameranın kullanıcının yüzünü gözlük gibi aksesuarlar takarken de ve karanlıkta iken de tanıyabilmesi ise büyük bir avantaj.

Home butonu olmayan modelin ekranını açmak ve kapamak içinse yalnızca parmağınızı ekranda yukarı doğru kaydırmanız yeterli olacak.
Bu özellik daha önce LG G3, ve Asus’un ünlü Zenfone serisi modellerinde de karşımıza çıkmıştı.
Ön ve arka gövdesi tamamen dayanıklı camla kaplı iPhone X en güçlü Apple işlemcisi olan A11 Bionic +, 12 MP çift arka kamera, 64 GB’tan başlayan hafıza seçenekleri ve 3 GB RAM ile raflarda yerini alacak.
Uzay Grisi ve Gümüş renk seçenekleriyse şimdilik yalnızca iki seçimimizden biri. 999 $ fiyat etiketiyle satılacak olan telefonun ülkemize de 5500 – 6000 ₺ aralığında gelmesi bekleniyor.

Cevap bırakın