Meydana Gelen Yeni Bir iOS Problemi Telefonunuzu Çökertebilir

iOS 11 kullanan akıllı telefonlarda yeni bir problem ortaya çıktı. Cihazlarda 2 Aralık saat hatası bulunduğu ve bu yüzden telefonların çökebileceği öğrenildi.

Hata bugün ile yani 2 Aralık ile ilgili olan bir tarih sorunudur.  Dünyanın tüm bölgelerinde günün belli saatlerinde meydana gelecek olan hata, şu an bazı ülkelerde ortaya çıktı bile.

Söz konusu problem, saatlerin çakışması ve bu yüzden telefonun kendisini sürekli yeniden başlatması olarak açıklanıyor. Telefon 2 Aralık tarihinde kendisini sürekli yeniden başlatıyor. Sık sık çökme problemleri yaşayan kullanıcıların bu sorunu bugünden kaynaklanıyor.

Cihazı 1 Aralık’a Döndürün 

Şu an için Apple tarafından bu ilginç soruna herhangi bir çözüm bulunamadı fakat büyük bir ihtimalle yakın zamanda bir güncelleme yayımlayacaklar. O güncelleme sunulana kadar telefonunuzun tarih ayarlarını 1 Aralık olarak ayarlamanız çökme sorunlarından kısa bir süre için de olsa kurtulmanızı sağlayacaktır. Güncelleme geldiğinde de yine telefonunuzu eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu arada Apple’ın resmi sitesinde müşteri temsilcileri tarafından bu konuda kullanıcılara destek verilmeye de çalışılıyor. Siz de destek almayı deneyebilirsiniz.

 

Cevap bırakın