iPhone Yazılım Kullanım Süresini Kısıtlama Yöntemi

Bu içeriğimizde sizler için iPhone marka bir akıllı telefonda yazılım kullanım süresinin nasıl kısıtlanabileceğini derleyeceğiz. İşte konuya ilişkin olarak bilmeniz gereken tüm ayrıntılar…

iOS işletim sistemli akıllı telefonunuzda uygulama kullanım sürelerini kısıtlayabilirsiniz. Yeni iOS sürümü ile birlikte gelen güncelleme ile birlikte artık akıllı telefonlarınızda günlük limitler de uygulayabileceksiniz.

iPhone uygulamalarının kullanım süresinden tasarruf edebilmek için uygulayabileceğiniz adımları dilerseniz hemen detaylı bir şekilde anlatalım:

İlk olarak cihazınızın Ayarlar menüsünü açın ve oradan Ekran Süresi seçeneğine dokunup sonrasında da Sürdür butonuna dokunun. Aygıt seçeneklerinden birini seçin. Seçim yaptıktan sonra sizi dört adet sekme karşılayacaktır.

Söz konusu dört sekme Atıl Süre, İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları, Uygulama Sınırları, Her Zaman İzin Verilen şeklindedir.

Atıl Süre: Atıl zaman esnasında ekran süresi ile izin vermiş olduğunuz programlar kullanılabilmektedir.

İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları: Uygunsuz içerikleri engelleyen bir filtre görevi görmektedir. Gizlilik verilerinde bir değişiklik yapmak isteyen programları belirleyen parola ile engellemenizi sağlamaktadır.

Uygulama Sınırları bölümünde programların üzerine dokunup Sınır Ekle butonuna dokunduğunuz zaman dilediğiniz uygulamayı seçerek sınırlandırabilirsiniz.

Cevap bırakın