iPhone Hafızasını Artırmak İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Yazımızda iPhone hafızasını artırmak için yapılması gerekenlere, başvurulması gereken yöntemlere değiniyoruz.

iPhone cihazları hakkında depolama alanı hususunda katı bazı kuralların olduğu biliniyor. Bunun yanı sıra iPhone bir telefon satın alırken yüksek depolama alanına sahip olan bir versiyonu satın almak için çok daha yüksek ücretler ödemek gerekiyor.

Apple şirketi tarafından kullanıcılara depolama alanı hususunda dahili depolaması yüksek bir modeli tercih etmek veya ücretli olarak iCloud kullanmak gibi iki seçenek sunuluyor. Dolayısıyla ücret ödemek istemeyen kullanıcıların alternatif bir yönteme başvurması gerekiyor. Peki söz konusu alternatif yöntem nedir?

Kullanılmayanları Kaldır Fonksiyonu

Söz konusu fonksiyon telefonda yer alan gereksiz uygulamaları, videoları, fotoğrafları otomatik bir şekilde kaldırmaya imkan tanımaktadır. iOS 11 ve üstü tüm Apple cihazlarında aktif olan bu özellik, aslında birçok iPhone kullanıcısı tarafından bilinmesede ekstra depolama alanı satın alıp o şekilde dosyalarınızı iCloud üzerinde saklayabilmeniz yerine tercih edebileceğiniz bir yöntemdir. Tam anlamıyla aynısı değil fakat  Apple tarafından sunulan Kullanılmayanları Kaldır fonksiyonu özellikle gereksiz olan medya dosyalarını tutmamak açısından yararlı olacaktır.

Kullanılmayanları Kaldır Fonksiyonu Nasıl Açılır?

Bu işlem öncesinde, saklamak istediğiniz medyalar veya yazışmalar var ise bu işlemleri yapmadan önce mutlaka göz önünde bulundurun! İlk olarak cihazınızın Ayarlar bölümüne, oradan da Genel bölümüne geçerek iPhone, iPad saklama alanı bölümünü izleyiniz. Sonrasında çıkan ekranın orta kısmında Kullanılmayanları Kaldır seçeneğini görmeniz gerekmekte olup, söz konusu özellik kapsamında temizlik sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra “Eski Yazışmaları Sil” seçeneğini yine aynı ekranda aktif hale getirebilirsiniz.

Cevap bırakın