iPhone RAM Temizliği Yapma Yöntemi

Yeni yazımızda iPhone marka akıllı telefonlarda nasıl RAM temizliği yapılabileceği konusuna değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

RAM temizleme işlemi ile cihazınızı hızlandırmanız mümkündür. Her cihazın bir RAM’i bulunmakta olup RAM donanımları kısa süreli olarak veri dopalar. RAM üzerine yazılan veriler bu sebeple cihazın kısa süreli olarak yavaşlamasına neden olabilir. RAM temizleme işlevi ise cihazın daha iyi bir şekilde çalışabilmesine yardımcı olabilir.

Iphone telefonlarda RAM temizliği yapabilmek için ana ekran düğmesi bulunan ve bulunmayan iPhone cihazlarına göre farklı uygulama gerçekleştirmeniz gerekebilir.

iPhone ana ekran düğmesi bulunuyorsa:

Cihazın güç düğmesine basılı tutup Kapatmak için Kaydır yazısı gelince güç düğmesine basılı tutmayı bırakınız ve ardından Ana Ekran düğmesine basılı tutunuz. Ana ekran açıldıktan sonra düğmeyi bırakın. Böylece iPhone RAM temizleme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Iphone ana ekran düğmesi bulunmuyorsa :

Bu durumda AssistiveTouch özelliğini aktif hale getirmeniz gekemektedir. İlk olarak cihazın güç düğmesine basılı tutunuz ve Kapatmak İçin Kaydır yazısı geldikten sonra güç düğmesini bırakıp AssistiveTouch butonuna dokununuz. Ardından AssistiveTouch menüsündeki ana ekran düğmesine basılı tutunuz ve ana ekran açıldıktan sonra düğmeye basılı tutmayı bırakıp iPhone RAM temizleme fonksiyonunu tamamlayabilirsiniz.

Bahsedilen yöntemlerin çalışma prensibi cihazın kapatılacağı düşünülerek arka palnda yapılan tüm işlemlerle çalışan mobil uygulamlaarın durdurulması ve böylece RAM üzerinde bulunan yoğun yükün bir anda azaltılmasıdır. Bu bağlamda fayda sağlamaktadır. Apple tarafından açıklanan resmi bir yöntem olmadığını belirtelim. Yine de şu ana kadar bir zarar görülmedi.

Cevap bırakın