iOS 15 Safari Başlangıç Sayfasına Arka Plan Görüntüsü Ekleme Yöntemi

Bu içeriğimizde iOS 15 Safari başlangıç sayfasına nasıl arka plan görüntüsü eklenebileceğine ilişkin olarak bilgiler vereceğiz. İşte detaylar…

Günümüzün popüler tarayıcılarından biri olan Safari’de sekme grupları ve pek çok yeni özellik iOS 15 ile birlikte kullanıcılara sunulmuştu. Söz konusu sürüm ile aynı zamanda başlangıç sayfasına duvar kağıdı ekleme imkanı da sunuldu. Böylece arka planın boş olarak kalması yerine oldukça hoş bir arka plan görüntüsü tercih edebilirsiniz.

Nasıl yapılır?

İlk olarak Safari uygulamasını açın ve yeni bir sekmeye gidin. Bunun için Safari uygulamasının içerisindeyken sağ alt köşede yer alan çift kare simgesine tıklayınız. Ardından açık olan sekmeler küçük resim halinde çıkacak olup sol alt köşede yer almakta olan artı (+) simgesine tıklayarak yeni sekme açınız. Ardından özelleştirilmiş başlangıç sayfasına girip en aşağıya kaydırın ve Düzenle düğmesine tıklayın.  

Çıkacak olan Başlangıç Sayfasını Özelleştir bölümünde alta doğru ilerleyin ve Arka Plan Görüntüsü kutucuğuna gidip Apple’ın sunduğu çeşitli arka plan görüntülerini irdeleyin. Bu hususta beğendiğiniz arka plan görüntüsünü seçebilir veya artı (+) simgesine tıklayarak kendi fotoğraflarınızdan birini de seçerek uygulayabilirsiniz. Böylece iOS 15 Safari başlangıç sayfası arka planını kendinize göre özelleştirmiş olacaksınız.

Cevap bırakın