Apple Haritalar Her İnternet Sitesinde Kullanılabilecek

Apple, üzerinde yoğun bir çalışma sergilediği Apple Haritalar hizmetinin kapsamını genişletiyor. Artık internet sitelerinde de Apple Haritalar’ın çok kolay bir şekilde paylaşılabilmesi mümkün olacak.

Günümüzde bir yere gitmek istediğimizde işimiz çok daha kolay çünkü Apple Haritalar, Google Haritalar gibi kaliteli harita uygulamaları bulunuyor. Bu haritalar size navigasyon görevi görerek bulmak istediğiniz konumları kolayca bulabilmenizi sağlıyor. Aynı zamanda farklı pek çok unsuru daha olan bu haritalar uygulamaları, artık internet siteleri üzerinde de parçacıklar halinde karşımıza çıkacak.

Apple, WWDC esnasında yeni bir Apple Haritalar özelliğini duyurdu. Apple, Apple Haritalar kodlarının artık internet sitelerinde kolaylıkla kullanılabileceği, haritaların sitelere yerleştirilebileceğini söyledi. Böylece herhangi bir web sayfası üzerinde Apple Haritalar’ı görüntüleyebilmek mümkün olacak.

Paylaşılacak olan haritalar belli bir bölümü kapsayacak. Bu bölüm geliştiricinin işaretlediği alanlar olacak ve bu alanlar dahilinde kullanıcı kod üzerinden aramalar gerçekleştirip istediği konumu kolayca bulabilecek. Aynı zamanda internet sitelerine gömülen bu haritaları büyültüp ufaltabilecek, haritayı döndürebileceksiniz.

İnternet sitesi sahiplerinin Apple Haritalar kodlarını kullanabilmesi için ücret ödemesi gerekmeyecek. Kodların içerisinde reklam olup olmayacağı ise şu an da meçhul.