Huawei Rekor Gelir Artışı Elde Etmeyi Başardı

Akıllı telefon dünyasında dikkat çeken modellerden biri olan Huawei, hızlı bir yükseliş yakalayan markalardan da biri olarak biliniyor. Çinli teknoloji devinin rekabet ettiği markaların ise Apple ve Samsung gibi dev markalar olduğunu da biliyoruz. Samsung ve Apple yarışını hemen 3.sıradan eşlik eden markanın bu sene ise çok daha yüksek bir yükseliş yakaladığı ortaya çıktı. Ardı ardına birkaç yeni modeli piyasaya sürmesinden mi yoksa amiral gemisi modellerinin beğenilmesinden mi bilinmez ama açıklanan son rakamlar Huawei’nin ciddi bir büyüme yaşadığını gösteriyor. Hemen bu rakamlara daha yakından bakalım.

Huawei Hızla Büyümeye Devam Ediyor

Verilen son bilgilere göre marka yılın ilk 6 aylık kısmında istediğini aldı. Sadece 6 aylık kısımda geçen seneye göre %15 gelir artışı sağlandığı da belirtildi. Gelir artışında yaşanan %15’lik yükselişin sonrasında ise gelirlerin 283.1 milyar Çin Yuanı seviyesine ulaştığı da açıklandı. Gelirlerinde çok ciddi oranda yükseliş elde eden markanın, bu yıl içerisinde yükselişinin ise devam edeceği belirtiliyor. Huawei için yakalanan artışın yıl boyunca da devam etmesi bekleniyor.

Huawei

Öyle ki markanın kısa bir süre sonra Mate 10 modellerini de tanıtması gündemde iPhone 8 modellerine bile kafa tutacak bir seri olduğu belirtilen yeni akıllı telefonların markanın gelirlerini bir hayli artırması bekleniyor. Üst segment akıllı telefon modelleri içerisinde de en başarılı serilerden biri olması beklenen Mate 10 modelinin diğer markaları ne kadar geride bırakacağı konusunda da tanıtımı beklemek gerekecek. Tanıtımdan hemen sonra yeni modelin satışları gerçekten arttırıp arttırmayacağı konusunda daha detaylı bilgiler elde etmiş olacağız.

Şimdilik yeni seri akıllı telefonların merakla beklendiğini belirtelim. Beklenen yükselişin yaşanması durumunda ise Huawei markasının Apple’ı geride bırakma adına önemli bir adım atığını göreceğiz. Özellikle iPhone 8 modelinde daha iyi bir teknoloji sunulması durumunda Huawei’nin durdurulamaz bir yükseliş elde edeceğini söylemek yanlış olamaz. Zaten veriler son yıllarda tüm dünya genelinde markanın artış yakaladığını da kanıtlamakta.

Cevap bırakın