Huawei Search İçin Beklenen Tanıtım Yapıldı

Huawei şirketi, ABD ile yaşadığı sorunlardan sonra kendi arama motoru uygulamasını sunuyor. Huawei Search resmen tanıtıldı ve kullanılmaya başlandı.

Huawei akıllı telefon kategorisinde en büyük şirketlerden biri konumunda ve her geçen gün hacmini daha da genişletmeyi başarıyor. Ancak bunun yanında bazı sorunlarla da karşılaşıyor. ABD merkezli Google’ın işletim sistemini kullanan Huawei, ABD ile yaşadığı anlaşmazlıklar sonucunda Google servislerini kullanmaktan men edilmişti. Huawei bunun üzerine kendi yazılımlarını sunmak üzere çalışmalara başlamıştı ve bunun ilk meyvelerini tanıtmaya başladı.

Huawei, HarmonyOS işletim sistemini tanıttı ancak bu işletim sisteminin içerisi boş olduğundan yani araçlar yönünden fakir olduğundan kullanıcılara uzak geldi. Huawei bunun farkında ve pek çok yeni uygulama tanıtmaya başladı. Bunlardan biri de Huawei Search oldu. İsminden de anlaşılabileceği üzere bir arama motoru uygulaması olan Huawei Search Şubat ayından beri test ediliyordu ve en sonunda yayınlandı.

Söz konusu uygulamanın elbette bir kaynağı var ancak bu kaynağı şu an bilemiyoruz. Google ile yaşanan sorun ortadayken Google arama motorunun altyapısını kullanmadığını düşünüyoruz. Huawei’den bu hususta da en kısa sürede bir açıklama yapılması beklenmekte.

Cevap bırakın