Mate 10 Lite Önemli Bir Güncelleme Aldı

Akıllı telefon dünyasının ünlü markalarından Huawei’nin ortaya koyduğu Mate serisine mensup Mate 10 Lite akıllı telefonu yeni bir güncelleme aldı. Paylaşılan güncelleme Eylül ayına ait güvenlik yamalarını içermekte.

Mate 10 Lite akıllı telefonu her telefonda olduğu gibi bir süre önemli güncellemelerden yararlanmak durumunda. Kuşkusuz güvenlik güncellemeleri de hemen hemen her bilgimizin yer aldığı akıllı telefonlarımızın güvenli kalması açısından oldukça önemli. Huawei bu doğrultuda Mate 10 Lite için güvenlik güncellemelerini sıklıkla gerçekleştirmeye çalışıyor.

Şimdi paylaşılan yeni güncelleme 433 MB dosya büyüklüğüne sahip. Eylül ayına mensup güvenlik iyileştirmelerini içeriyor. Her ne kadar şu an Ekim ayı içerisinde olsakta Eylül ayına ait güvenlik güncellemesinin yeni paylaşılıyor olması aslında normal. Güncelleme güvenlik açısından düzeltmeler sunduğu gibi aynı zamanda performans konusuna da değiniyor. Cihaz biraz daha stabil ve hızlı bir hale geliyor.

OTA üzerinden dağıtımı gerçekleştirilen güncelleme hakkında henüz bildirim almadıysanız Ayarlar ekranından manuel kontrol sağlamanızı da tavsiye ederiz. Ancak güncellemenin tüm kullanıcılara ulaşmasının bir hafta kadar süreceğini de ifade etmemiz gerekiyor.

Mate 10 Lite için son büyük güncelleme olması beklenen Pie güncellemesinin 2019 yılında gerçekleştirileceği tahmin ediliyor. Pie güncellemesinin gelmesi 2019’un ortasını bulabilir.