Huawei, P20 Pro’ya Yeni Bir Güncelleme Dağıtıyor

P20 Pro için çıkan yeni yazılım güncellemesi, cihazın güvenlik olarak daha iyi bir seviyeye ulaşabilmesini sağlamakta. 517 MB büyüklüğünde olan güncelleme, temel fonksiyonlar açısından tam anlamıyla bir farklılık sunmamakla birlikte, daha çok güvenlik alanına ağırlık vermekte.

Akıllı telefonlara zaman zaman yazılım güncellemeleri paylaşılır. Bu güncellemelerin aylık olarak rutin bir şekilde güvenlik yamaları içerdiğini görürüz. Google tarafından şirketlere güvenlik risklerinden arındırılmış yeni paketler sunulur ve telefon şirketleri de bizlere güncellemeleri sunar. Huawei P20 Pro için şimdi yayınlanan yeni güncellemenin de buna bir örnek teşkil ettiği ifade edilebilir.

517 MB dosya büyüklüğündeki güncellemenin ufak tefek iyileştirmeler içermesinin yanı sıra en dikkat çekici yanı yüksek riskteki açıkları kapatmasıdır. Güncelleme şebeke üzerinden dağıtılmakta olup yakın bir zamanda tüm kullanıcılara ulaşması beklenmekte. Ayarlar ekranından Yazılım Güncelleştirmesi sekmesine geçiş yaparak cihazınıza güncellemenin ulaşıp ulaşmadığını irdeleyebilirsiniz.

Manuel güncelleme kontrolü ne demek? 

Güncellemenin otomatik olarak yapılmaması, kullanıcının bizzat kontrol ederek yapması demektir. Yani siz Ayarlar ekranına girip telefon için yeni bir güncelleme çıkıp çıkmadığını kontrol etmek için arama yaptığınızda ve bir güncelleme bulunması halinde bunu kendiniz komut vererek yüklediğinizde, manuel güncelleme kontrolü sağlayarak güncellemeyi yüklemiş olursunuz.