P20 Pro Güncellemesi Ülkemizdeki Kullanıcılara Ulaşmaya Başladı

Huawei, P20 Pro telefonu için güncelleme yayınladıktan sonra ülkemizdeki kullanıcılar güncellemenin henüz kendilerine ulaşamamasından yakınıyordu. Yaşanan yeni gelişme, güncellemenin ülkemizdeki kullanıclıar için de sunulmaya başladığını gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa’da yer alan bazı ülkeler için yayınlanan Huawei P20 Pro yazılım güncellemesinin ülkemizdeki telefonlar için de sunulmaya başlandığı ortaya çıktı. Kasım ayına ait Google güvenlik iyileştirmelerini içerisinde barındıran güncelleme 251 MB dosya büyüklüğüne sahip olup OTA üzerinden kademeli olarak dağıtılıyor.

Öte yandan Huawei yakın zamanda Pie güncellemesini de yine P20 Pro için yayınlayacak. Bu güncellemenin de ülkemizde yakın bir tarihte başlayacağı tahmin ediliyor.

P20 Pro teknik özelliklerini hatırlayalım

Telefonda 2.3 GHz + 1.8 GHz olmak üzere 8 çekirdekli Kirin 970 işlemci yer alıyor. 6.1 inçlik ekrana sahip olan telefon 4000 mAh batarya, 128 GB dahili depolama alanı içeriyor. 40 + 20 + 8 Megapiksellik üçerli arka kameraya sahip olan P20 Pro’nun ön yüzünde ise 24 Megapiksellik tek selfie kamerası yer alıyor.

P20 Pro ilk piyasaya sürüldüğünde Android Oreo ile gelmişti. Pie ve gelecek olan bir sonraki nesil Android sürümünden de yine nasibini alacak. Telefon uzun bir süre boyunca aylık güncelleme paketleri de almaya devam edecek.