Mate 20 Lite Türkiye Fiyatları Hakkında Sevindirici Bir Gelişme Yaşandı

Huawei Mate 20 Lite akıllı telefonunun fiyatları ülkemizde önemli ölçüde düşmeye başladı. Böylelikle Mate 20 Lite indirimini bekleyenlere müjde vermiş olalım.

Akıllı telefoon dünyasında son günlerde dikkat çeken cihazlardan biri olan Mate 20 Lite modeli, daha çok güncellemelerle gündeme gelmekteydi. Şık tasarımlı ve güçlü özelliklere sahip olan telefon ülkemizde de satılmaktaydı ancak fiyatı biraz yüksekti. 64 GB dahili depolama alanlı Mate 20 Lite, 3.799 TL’den alıcı beklemekte idi. Telefonun yeni fiyatı ise önce 3.499 TL’ye, şimdi de 2.940 TL’ye düştü.

Bu önemli indirimle birlikte Mate 20 Lite akıllı telefonunu uygun fiyatlardan satın alabilme şansınız var.

Peki Mate 20 Lite nasıl özelliklere sahip? 

Telefon 6.3 inç büyüklüğünde 2.5D kavisli Full HD ekrana, Kirin 710 işlemciye, 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına, 3.650 mAh büyüklüğünde pile, çift sim kart desteğine ve parmak izi okuyucusuna sahip. Telefon görüldüğü üzere genel olarak orta segmente hitap eden özelliklere sahip.

Telefon özellikle kamera nitelikleriyle dikkat çekmişti. Ürünün hem arka hem ön kısmında çifter kamera yer alıyor. Arka kısmında 20 MP + 2 MP çift kamera, ön kısmında ise 24 MP + 2 MP ikinci kamera bulunuyor.