P20 Lite Telefonu Satış Başarısıyla Dikkat Çekiyor

Huawei P20 Lite akıllı telefonunun ortaya çıkan satış rakamları, telefonun ne kadar sevildiğini ortaya koyuyor. Ürün orta segmentin en iyi telefonlarından biri olarak gösteriliyor. 

Son yıllarda en çok dikkat çeken akıllı telefon şirketi, Xiaomi ile birlikte Huawei oldu. Huawei, son yıllarda gerek ülkemizde gerekse Avrupa ülkelerinde çok önemli başarılar yakaladı.

Huawei şirketinin P20 Lite telefonuyla ilgili Avrupa’da bir araştırma yapıldı. Almanya’da yapılan araştırmalar sonucunda P20 Lite modelinin, pek çok akıllı telefonu geride bırakarak çok daha fazla sattığı ortaya çıktı. P20 Lite’ın geride bıraktığı modeller içerisinde Samsung Galaxy S9, iPhone X ve iPhone 8 gibi devler bulunuyor.

Almanya’da Temmuz ayının en çok satan akıllı telefonlarının belirlenmesi için yapılan araştırmalar aradan geçen uzun zaman sonra sonuçlandı ve araştırmanın sonuçlarına göre P20 Lite açık ara önde. P20 Lite modelinin Almanya’daki toplam akıllı telefon satışlarının %10’una tek başına sahip olduğu ortaya çıktı.

Listenin ikinci sırasında yer alan iPhone 8 yüzde 5.4, iPhone X akıllı telefonu ise yüzde 5 satış oranında kaldı. Dolayısıyla iPhone 8 ve iPhone X akıllı telefonlarının toplam satış rakamı P20 Lite’ın satış rakamını ancak geçebiliyor. P20 Lite bu başarısını üstün özellikleri uygun fiyata sağlamasına borçlu.