P20 Lite Akıllı Telefonu Android Güncellemesi Aldı

Ünlü teknoloji şirketlerinden Huawei, P20 Lite akıllı telefonu için yazılım güncellemesi paylaştı. Peki yeni güncellemenin öne çıkan özellikleri neler? Gelin bir bakalım.

Aslında P20 Lite için paylaşılan bu güncellemenin rutin bir güncelleme olduğunu söyleyebiliriz. Yani çok büyük bir çaplı güncelleme değil. Aylık olarak gelen güvenlik paketlerini içerisinde barındırıyor. Çok büyük bir güncelleme olmamasına rağmen bize göre en önemli güncellemeler de yine bunlar. Çünkü bir akıllı telefonun güvenli olması, onun daha performanslı veyahut teknolojik olmasından daha önemlidir.

P20 Lite akıllı telefonu için sunulan bu yeni güncellemenin de en temel fonksiyonu telefonu Ekim ayı güvenlik yamalarının düzeyine çıkarmasıdır. Böylece güncel ve güvenli bir hale gelmektedir. Söz konusu güncellemenin boyutu da oldukça düşük.127 MB büyüklüğe sahip olup ortalama hızda bir internet bağlantısı ile bile kısa sürede indirilip yüklenebilir.

C432 yapı numarasına sahip olan güncelleme daha yeni başladı. Dolayısıyla güncellemenin tamamen yaygın hale gelmesi biraz zaman alacaktır. Bu süre bazıları için 5 gün, bazıları içinse 2 hafta olabilir.

Güncellemede güvenlik iyileştirmelerinin dışında ufak performans iyileştirmeleri, sistem düzeltmeleri de yer alıyor.