Honor Play Akıllı Telefonu Avrupa Pazarındaki Yerini Alıyor

Honor Play akıllı telefonu aslında bir süre önce zaten çıkışını gerçekleştirdi ancak sadece belli bölgeler için çıkmıştı. Şimdi de Avrupa pazarındaki yerini alıyor. 

Geçtiğimiz Haziran ayının başında Çin’de satışa çıkarılan Honor Play modeline büyük bir ilgi gösterildi. Ardından cihazın global pazarda da satışa çıkma durumu söz konusu oldu. Şimdi de yeni bir sızıntıya göre cihaz çok yakın bir zamanda Avrupa pazarında satışa çıkarılacak. Honor Play’in Ağustos ayının sonuna doğru Avrupa’da satışa çıkarılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

GPU Turbo yazılımına sahip ilk Huawei akıllı telefon olma ünvanını elinde bulunduran Honor Play, GPU Turbo teknolojisiyle grafik verimliliğini yüzde 60’a, işlemci verimliliğini de yüzde 30’a kadar arttırabiliyor. Honor Play modelinde de gördüğümüz bu büyük fark, telefonlar için yeni bir devrim niteliği taşıyor.

Honor Play’in Avrupa’da hangi fiyatlardan satışa çıkarılacağı da belli. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olan Play modeli 399 Euro, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip olan Play modeli ise 449 Euro’dan satılacak.

Honor Play’in çok büyük bir ekrana sahip olduğundan da bahsetmek gerekiyor. Cihazda 6.3 inç büyüklüğünde devasa bir ekran bulunuyor. Bu özellikle büyük ekran seven kullanıcılar için önemli bir nimet.