Mate 20 Pro Ön Sipariş Aşamasında Çok Büyük Bir İlgi Görüyor

Geçtiğimiz günlerde Çin için ön siparişe sunulan Mate 20 Pro telefonu çok büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Şimdi aynı ilgi Batı Avrupa için de söz konusu. 

Akıllı telefon alanında en çok göze batan teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz dönemde Mate serisine Mate 20 Pro telefonunu ekledi. Çin’de ön siparişte olan telefon büyük bir ilgiyle karşılandı. Anavatanında bu kadar fazla ilgi olması normaldi ancak Batı Avrupa’da da çok büyük bir ilginin söz konusu olduğu açıklandı. Bu durum Mate 20 Pro modelinin gücünü bir kez daha gözlen önüne serdi.

Huawei, Mate 20 Pro’nun Batı Avrupa’daki ön sipariş rekorunu %40 oranında kırdığını açıkladı. Batı Avrupalı ülkelerin telefona bu kadar çok ilgi duymasının altında yatan en temel sebeplerden biri ise Mate 20 Pro’nun hem fiyat olarak cazip olması hem de yanında Huawei Watch GT ve kablosuz şarj cihazı gibi hediyeler de sunması. Telefonun Avrupa fiyatı ise 1049 Euro olup bu fiyat 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı bulunan versiyon için geçerli.

Mate 20 Pro akıllı telefonunun ülkemizde de satışa çıkarılacağını ifade  edelim. Büyük bir olasılıkla Kasım ayında raflarda olacak.