Huawei, Mate 10 Lite için Güvenlik Güncellemesini Paylaştı

Huawei Mate 10 Lite telefonuna 125 MB dosya büyüklüğü bulunan yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme geçtiğimiz ayın güvenlik içeriklerini içerisinde barındırıyor. 

Dönemin en dikkat çekici akıllı telefon geliştiricilerinden biri olan Huawei, akıllı telefon pazarında var gücüyle kulaç atmaya ve başarıdan başarıya geçiş yapmaya devam ediyor. Şirketin önemli telefonlarından biri olan Mate 10 Lite için yeni bir güncellemeye yer verildi ve bu güncelleme telefonu kullanan kullanıcılar açısından önem arz ediyor.

Güncellemenin dosya boyutu 125 MB olup temel olarak geçtiğimiz ayın güvenlik düzeltmelerini içerisinde barındırmakta ve bu düzeltmeler cihazın daha güvenli bir hale gelmesini sağlamakta. Güncellemenin ufak tefek bazı fonksiyonları daha bulunmakta olup şu an dağıtım aşamasında. Huawei şirketi uzun bir süre daha Mate 10 Lite için bu tarz aylık güvenlik güncellemeleri yayınlamaya devam edecek.  Telefonun Android Pie güncellemesi almasına da kesin gözüyle bakılıyor. Ancak güncelleme üzerindeki çalışmalar henüz tamamlanmış değil.

Öte yandan Huawei’nin önümüzdeki günlerde pek çok telefon için MIUI 10 kararlı sürümünü yayınlayacağını belirtelim. 10 Kasım tarihinden itibaren Mate 10 da dahil olmak üzere çok sayıda telefon güncelleme alacak.